Izšla je žepnica o gradu Cmurek

Published: Mon, 22.01.2024 - 22:04

Igor Sapač v knjigi o gradu Cmurek raziskuje enega izmed najstarejših ohranjenih srednjeveških gradov na Slovenskem.

V sodelovanju Umetnostnozgodovinskega inštituta Franceta Steleta ZRC SAZU in Muzeja norosti je ob koncu leta 2023 izšla prva knjiga o gradu Cmurek. Avtor Igor Sapač nas z vodnikom popelje po dolgi in razgibani zgodovini 880 let življenja v tem kulturnem spomeniku in še več, z njim se odpravimo na potep in odkrivamo malo znano kulturno dediščino in spregledane kulturne spomenike v neposredni okolici gradu Cmurek.

Vodnik je naprodaj v knjigarnah, Založbi ZRC SAZU in Muzeju norosti na Tratah.

Več na povezavi: https://muzejnorosti.eu/zgodbe-s-trat