Zgodbe s Trat

Cmureške umetnine iz 20. stoletja

Umetnine z delovnih terapij v zavodu za duševno in živčno bolne na Tratah

V zapuščini nekdanjega zavoda za duševno in živčno bolne na Tratah je med drugim tudi obsežna zbirka umetnin, ki so jih stanovalke in stanovalci zavoda ustvarili na delovni terapiji. S svojimi raznolikimi motivi, preciznimi tehnikami in izbranimi barvami krasijo zahodni hodnik gradu Cmurek. Žal, danes ne vemo, kateri stanovalci so ta dela ustvarili. Množica ljudi, ki so živeli v zavodu na Tratah med leti 1949 in 2004 je brezimna in o posamičnih ljudeh in njihovem življenju vemo zelo malo.