Otvoritev Neskončnih trat norosti

Objavljeno: Thu, 08.09.2022 - 17:17

V Muzeju norosti z veseljem napovedujemo še en slovesen dogodek. Odprli bomo novo stalno razstavo o zgodovini življenja in dela v nekdanjem zavodu za duševno in živčno bolne na Tratah. Nova razstave daje besedo nekdanjim delavkam in delavcem, ljudem, ki so preživeli zavod na Tratah in njihovim svojcev, ki so na Trate prišli, da bi videli svoje drage. Odstira pogled v svet, ki ga večinoma ne poznamo in nas nagovarja, da se skupaj zavzamemo za razvoj storitev v skupnosti, na domu, kjer ljudje običajno živimo oz. kamor bi se številni, ki danes živijo v zavodih, tudi radi vrnili.